KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409109
nr 1440 9109
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x47 cm
Kondition: skadad ram
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 20 december 2021
kl 19:22:31
20/12 19:03:10
800 kr
20/12 19:17:32
Hadar Jönzén
Läs mer om Hadar Jönzén